اخبار

معرفی جامع جدیدترین قابلیت‌های ios 16

معرفی ios 16

معرفی جامع جدیدترین قابلیت‌های  ios 16

در مراسم WWDC حدود ۴۰ دقیقه طول کشید تا تیم اپل از به روز رسانی های ios 16  صحبت کند.

با قفل صفحه جدید که اپل آن را بزرگترین به روز رسانی تاریخ می‌نامد. چه یک عکس یا یک والپیپر زنده تنظیم کرده باشید، می‌توانید ظاهر قسمت ساعت و تاریخ را سفارشی سازی کنید. هر عنصر را می‌توان با فونت‌ها، رنگ‌ها و سایه‌ها، با افزودن ویجت‌ها عمیقا سفارشی‌سازی کرد.

 

معرفی ios 16

در آپدیت جدید ios  می توانید ویجت‌هایی که در زیر تاریخ و ساعت نمایش داده می‌شوند را سفارشی سازی کرد. اعلان‌ها در صفحه قفل بسیار گسترده‌تر هستند و قسمت پایین صفحه را اشغال می‌کنند که باعث می‌شود عکسی که به عنوان زمینه قرار داده‌اید را مسدود نکند. همچنین می‌توان از قابلیت photo shuffle  برای تنظیم و تغییر خودکار عکس‌هایی که از قبل انتخاب کرده‌اید اقدام کنید.

 

 

معرفی ios 16

معرفی ios 16

Live Activities API:

قابلیت Live Activities API اعلان‌های فشرده‌تر با حالت سه بعدی را فعال می‌کند.

معرفی ios 16

معرفی ios 16

اپل در طول کنفرانس هیچ صحبتی از صفحه نمایش همیشه روشن به میان نیاورد که احتمال می‌رود فقط محدود به مدل ۱۴ pro باشد.

 

Focus:

در قابلیت‌های جدید Focus  فوکوس می‌توانید برنامه‌هایی که می‌توانند اعلان‌ها و ظاهر روابط کاربری را نشان دهند را تغییر دهید.

معرفی ios 16

پیام‌ها سه به‌روزرسانی بزرگ در iOS 16 دریافت کردند. اکنون می‌توانید یک پیام را ویرایش کنید، یک پیام را لغو ارسال کنید (اپل آن را Undo Send می‌نامد) و مکالمات را به‌عنوان خوانده‌نشده علامت‌گذاری کنید. تشخیص خودکار ایموجی، نقطه گذاری خودکار، و پشتیبانی کامل از سیری وجود دارد.

معرفی ios 16

Live Text:

Live Text، قابلیتی که به شما امکان کپی کردن متن از عکس‌ها را می‌دهد، با این اپدیت در ویدیو نیز کار خواهد کرد.

iCloud Shared Photo Library:

با iCloud Shared Photo Library، می‌توانید یک کتابخانه iCloud جداگانه برای حداکثر شش نفر ایجاد کنید تا عکس‌ها را از کتابخانه‌های خود اضافه کنند یا بر اساس تاریخ شروع یا افرادی که در عکس‌ها هستند به اشتراک بگذارند.

Maps:

همچنین Maps مسیریابی چند مرحله ای را معرفی کرد که به شما امکان می دهد تا ۱۵ توقف به یک سفر اضافه کنید.

 

پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان iOS از امروز در دسترس اعضای برنامه‌نویس است و نسخه آزمایشی عمومی آن ماه آینده برای کاربران iOS ارائه می‌شود. نسخه نهایی iOS 16 درست پس از معرفی آیفون ۱۴ در ماه سپتامبر وارد بازار خواهد شد.

و شوک بزرگی که اپل به دارندگان آیفون ۷ وارد کرد عدم پشتیبانی ios 16 از ایفون ۷ و ۷plus بود که بسیار زود هنگام و ناگهانی بود. بسیاری از دارندگان گوشی ایفون ۷ انتظار حداقل یک سال پشتیبانی نرم افزاری ایفون خود را داشتند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.